You can enable/disable right clicking from Theme Options and customize this message too.Zarezerwuj online

* Wypełnij wymagane pola *

Poszukiwania fotografa na ślub

poradnik / Brak komentarzy / 14/07/2012

Za rok staniecie na ślubnym kobiercu. Wypowiecie magiczne słowa przysięgi a później będziecie się bawić do białego rana. Ale do tego czasu musicie załatwić wiele formalności, znaleźć odpowiednią salę, zespół lub dj’a, kamerzystę, fotografa, fryzjera i wizażystkę. Trzeba jeszcze kupić suknię, garnitur, obrączki, dodatki i wiele innych mniej lub bardziej ważnych rzeczy.

Skupmy się dzisiaj tylko na zdjęciach i poszukiwaniach fotografa ślubnego. Od czego zacząć i na co zwrócić uwagę?

Google

Najprostszym sposobem jest wyszukiwarka i dobór odpowiednich fraz np. ‚fotograf ślubny Łódź’. W wynikach pokaże się dużo stron firm i tzw. wolnych strzelców. Czasem warto przebrnąć przez kilkanaście pozycji, dokładnie obejrzeć portfolia i porównać oferty fotografów. Oglądając taką ofertę warto zwrócić uwagę nie tylko na zdjęcia ale i wygląd samej strony www, która jest wizytówką fotografa. Sprawdźmy lokalizację firmy, czy posiada ona biuro lub studio i czy jest możliwość kontaktu osobistego.

Targi ślubne

Znajdziemy tam wielu wystawców z różnych branż. To dobra okazja aby porozmawiać z nimi, wziąć wizytówkę/ulotkę, obejrzeć na żywo zdjęcia i albumy. Ze względu na dość wysoki koszt stoiska, na targach ślubnych raczej nie znajdziecie amatorów i początkujących, dorywczo zajmujących się zdjęciami okolicznościowymi.

Fotograf z polecenia

Najbardziej wiarygodne źródło i dość popularny sposób. Ale pamiętajmy aby przed podpisaniem umowy obejrzeć portfolio, to co może podobać się koleżance czy siostrze, nam niekoniecznie może odpowiadać.

O co pytać fotografa?

Mimo, że portfolio jest bogate, zdjęcia są na dobrym poziomie a cena i ilość odbitek nas satysfakcjonują, nie podpisujmy w ciemno umowy bez rozmowy z fotografem. Warto zapytać o aparat, jakiej jest klasy i czy fotograf dysponuje zestawem zapasowym. To bardzo ważne, gdyż sprzęt nie jest niezawodny, a aparaty z niskiej półki nie radzą sobie w trudnych warunkach oświetleniowych. Przed podpisaniem umowy należy ją dokładnie przeczytać i jeśli coś jest niejasne poprosić o wyjaśnienie. Im umowa jest dokładniej sporządzona, tym lepiej. Powinna zawierać wszystkie ważne informacje, m.in.: miejsce i czas trwania reportażu, ilość zdjęć, odbitek, termin oddania dzieła i sposób rozliczenia.

Profesjonalny fotograf jest przygotowany na każdą sytuacje, nie tylko na awarię sprzętu. Gdy kilka dni przed ślubem złamie nogę lub zachoruje, powinien znaleźć odpowiednie zastępstwo lub pomoc podczas reportażu.

Zostaw komentarz